ΑρχικήΑθλητικάΜεγάλη πρόκριση  για τη Δάφνη Ανδραβίδας

Μεγάλη πρόκριση  για τη Δάφνη Ανδραβίδας

ΚΥΠΕΛΛΟ  ΜΑΡΚΕΤ  ΙΝ

Η «πριγκίπισσα» πέταξε έξω τον Ξενοφώντα Κρεστένων με σκορ 2-1

Τεράστια πρόκριση  με ανατροπή μάλιστα για τη Δάφνη Ανδραβίδας, με τους «κιτρινόμαυρους» να κερδίζουν τον Ξενοφώντα Κρεστένων με σκορ  2-1 αποτέλεσμα που τους  έφερε στα προημιτελικά του θεσμού.  Όσον αφορά το σύλλογο των Κρεστένων που παρατάχθηκε με σημαντικές απουσίες δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε από το δεύτερο τη τάξει θεσμό. Ο χθεσινός αγώνας ήταν  αρκετά ενδιαφέρον και είχε ρυθμό. Στο 30′ ο Βατσής βρήκε μέσα στην περιοχή τον Σταυρούλια ο οποίος έκανε σουτ υπό πίεση πάνω στον Κουτρουμπή. Λίγο μετά ο Ξενοφών απείλησε με σουτ του Γαλανόπουλου το οποίο έφυγε άουτ.
Στο 36′ ο Π. Κουτσογιαννάκης είχε σουτ μέσα από την περιοχή το οποίο απέκρουσε ο Ρούνης. Ο Ξενοφών πήρε το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Ο Σκοζάι το κόρνερ, κεφαλιά του Μπέριου αρχικά, η μπάλα από κόντρες κατέληξε στον Θοδωρή Δρακόπουλο ο οποίος από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Η Δάφνη απάντησε στις ευκαιρίες στο 57′, όταν αό φάουλ του Κολοτούρου και κεφαλιά του Σαραντούλια επενέβη σε κόρνερ ο Κουτρουμπής. Στο 60′ ήρθε η ισοφάριση. Σέντρα του Κόσκορη, πρώτη κεφαλιά του Γεωργιόπουλου, από κοντά ο Κώστας Θεοφιλόπουλος έφερε το ματς στα ίσα. Η Δάφνη έφτασε στο 89′ στη μεγάλη ανατροπή με πλασέ του Βατσή από κάθετη πάσα του Σταυρούλια, χαρίζοντας την πρόκριση στη Δάφνη. Στις καθυστερήσεις ο Νίκος Θεοφιλόπουλος είχε συρτό σουτ λίγο σουτ.

Δάφνη: Ρούνης, Κόσκορης, Πετρόπουλος, Σαραντούλιας, Κολοτούρος, Βατσής, Κωστόπουλος, Σταυρούλιας, Ν. Θεοφιλόπουλος, Αντωνόπουλος (56′ Κ. Θεοφιλόπουλος), Γεωργιόπουλος.

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γεωργουλόπουλος, Μπέριος, Κολόκας, Α. Κουτσογιαννάκης, Γαλανόπουλος (84′ Κωνσταντόπουλος), Π. Κουτσογιαννάκης (70′ Ξυνής), Κρίκος, Σκοζάι, Θ. Δρακόπουλος, Γκότσης.