Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάStoiximan Super League 1, Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 2-2: Βαθμός με buzzer bitter...

Stoiximan Super League 1, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 2-2: Βαθμός με buzzer bitter του Γερεμέγεφ – Δείτε το γκολ

Δεν κερδίζει για δεύτερο σερί ντέρμπι στην έδρα του ο ΠΑΟ – Ο ΠΑΟΚ  προηγήθηκε δύο φορές (19′ Τόμας, 58′ Ζίβκοβιτς) αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Παλάσιος στο 32′ και τον Γερεμέγεφ στο 90’+5′

Με «ήρωα» της τελευταίας στιγμής τον Αλεξάντερ Γερεμέγεφ, ο οποίος μπήκε στο γήπεδο στο 82ο λεπτό πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του με την «πράσινη» φανέλα, ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε στο τελικό 2-2 κι «έσωσε» στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων τον βαθμό της ισοπαλίας στο μεγάλο ματς της Λεωφόρου απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Δύο φορές πήρε «κεφάλι» στο σκορ ο δικέφαλος του Βορρά, με τον Παναθηναϊκό να φέρνει το ματς στα ίσα στο 32’ με τον Παλάσιος και να ισοφαρίσει στο 90’+6’ «σώζοντας» τον ένα βαθμό.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε στο ματς με διάθεση να πιέσει ψηλά απ’ τα πρώτα λεπτά και μόλις στο 2ο λεπτό έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. Ο Τζούριτσιτς μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά κι αρχικά έκανε μία χαμηλή πάσα η οποία κόπηκε. Η μπάλα κατέληξε ξανά στα πόδια του Σέρβου μεσοεπιθετικού, ο οποίος εκτέλεσε από πλάγια θέση, αλλά το τελείωμά του χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Κοτάρσκι.