Κυριακή, 8 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΠαναθηναϊκός-Βόλος 3-0: Το έκανε εύκολο, είχε ρυθμό, καλή απόδοση και… φουλ για...

Παναθηναϊκός-Βόλος 3-0: Το έκανε εύκολο, είχε ρυθμό, καλή απόδοση και… φουλ για Μπράγκα (vds)

Ο Παναθηναϊκός είχε εξαιρετικό ρυθμό στο παιχνίδι και με γκολ των Τσέριν, Ιωαννίδη, Βέρμπιτς πήρε τη νίκη-Πολλές αλλαγές από τον Γιοβάνοβιτς χωρίς να επηρεάσει την απόδοση των Πράσινων

Ο Παναθηναϊκός ήταν των πολλών αλλαγών αλλά αυτό ουδόλως τον έβγαλε από τον ρυθμό του. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που κρίθηκε και η πορεία του παιχνιδιού, ο Παναθηναϊκός είχε δύο γκολ και ευκαιρίες και για τρίτο. Ο ρυθμός στο μεγαλύτερο διάστημα του δευτέρου ημιχρόνου παρέμεινε σε υψηλά επίπεδα ενώ ο Βόλος μόνο μετά το 60’ έκανε δύο-τρεις καλές φάσεις με τον Μπρινιόλι να έχει εξαιρετική επέμβαση στο 60’ στο πλασέ του Μωραϊτη κι ενώ το σκορ ήταν τότε 2-0.

Επτά αλλαγές ο Γιοβάνοβιτς, πρώτο για τον Σένκεφελντ

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έκανε 7 αλλαγές στην εντεκάδα σε σχέση με το παιχνίδι με την Μπράγκα. Στην εστία ο Μπρινιόλι, δεξιός μπακ ο Κώτσιρας και αριστερός ο Μλαντένοβιτς, κεντρικό αμυντικό δίδυμο ο Σένκεφελντ με τον Μάγκουσον. Ρούμπεν, Μπερνάρ και Τσέριν είναι η τριάδα στους χαφ και στην επίθεση είναι ο Ιωαννίδης, έχοντας στο πλάι Παλάσιος και Βέρμπιτς. Για τον Σένκεφελντ είναι το πρώτο παιχνίδι μετά τον τραυματισμό του