Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΤρίτη καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στην κατηγορία της η Αλεξάνδρα-Δωροθέα Σδούγα

Την τρίτη καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στην κατηγορία της στο αγώνισμα των 80μ. με εμπόδια σημείωσε η αθλήτρια από την Ηλεία Αλεξάνδρα-Δωροθέα Σδούγα (ΑΣ Κόροιβος Αμαλιάδας).

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αναπτυξιακού Αθλητισμού της κατηγορίας Κ16 η Σδούγα κατέλαβε την δεύτερη θέση στο αγώνισμα με 11.70 (0,6). Την πρώτη θέση κατέκτησε η Χαρά Πλαϊνη (ΑΟ Φιλοθέης) που τερμάτισε τα 80 μ. εμπ. σε 11.64 (0,6) και έγινε η δεύτερη Ελληνίδα όλων των εποχών στο αγώνισμα στην κατηγορία της. Στην τρίτη θέση τερμάτισε η Δανάη– Θεοδώρα Μπακογιάννη (ΣΑΚΑ) με 12.03 (0,6).